16 grudnia 2016

Gdzie jest ta dziewczyna? Wróciła!


Dawno temu była sobie dziewczyna, która myślała,
że może wszystko, cieszyła się z każdej drobnostki,
gdyż wierzyła, że daje jej to szczęście.

Z biegiem czasu dziewczyna stała się kobietą, a to co kiedyś
sprawiało jej radość, wkrótce przestało ją cieszyć.
Utkała sobie świat ze wspomnień, zamknęła się w nim
i
zapomniała jaka była szczęśliwa, więc zaczęła żyć marzeniami.

♥ ♥ ♥



Nadszedł jednak ten dzień, w którym zrozumiała,
że mieszka w świecie iluzji,
a wszystko to co ją otacza
tak naprawdę nie istnieje.


Otworzyła oczy i stwierdziła, że znowu chce być tą dziewczyną,
która
potrafiła cieszyć się życiem,
która dalej znajduje się gdzieś w środku niej.

Wystarczy tylko sięgnąć w głąb siebie
i pozwolić jej się wydostać z tej krainy zapomnienia.

♥ ♥ ♥



Dziś jest ten dzień, więc lecę łapać życie we własne ręce.



15 października 2016

Nic nie jest idealne.

♥ ♥ ♥

Długo zbierałam się, żeby dodać pierwszy wpis. Tak bardzo chciałam, żeby mój blog był wyjątkowy, z szeroką gamą odbiorców. Zatraciłam się w tym nadmiernym perfekcjonizmie, który hamował moją chęć pisania, bo chciałam, aby moje wpisy były idealne. Nie do końca jednak tak było, więc z każdą kolejno zapisaną kopią roboczą traciłam motywację i wiarę w to, że mogę coś sensownego napisać. Teraz jednak piszę, publikując posunęłam się nawet o jeden krok do przodu. 

Co się zmieniło, że nagle uświadomiłam sobie, iż jednak potrafię sklecić do kupy kilka zdań i wcale nie muszą być one na poziomie literackiego noblisty. Doszłam do wniosku, że to wszystko co zamierzam tutaj publikować robię przede wszystkim dla siebie. Nawet jeśli miałby tego nikt inny nie czytać, to ważne, że będzie istniało dla mnie miejsce, w którym będę mogła chociaż na chwilę zapomnieć o codziennej rutynie, gdzie czas popłynie wolniej, a troski odejdą w zapomnienie.


♥ ♥ ♥